Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

Elérhetőségeink

kapcsolat3.jpg

Gyógyszer-Info

OGYEI logo hiv

Óhegyi Web


SzimPatika

szimpatika

Figyelmeztetés

A honlap oldalain található gyógyszerinformációk, betegség esetén nem helyettesíthetik szakember megkeresésének szükségét. A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, kérdezze meg gyógyszerészét! 

Impresszum

Tulajdonos - Óhegyi Patika Kft.
1104 Budapest, Kada u. 120
Adószám: 24797379-2-42

A honlapot szerkeszti:
helpNeT Iroda Kft.
Felelős szerkesztő
Offenbeckné Dr. Sólyi Ilona


Oldallátogatások

Oldalletöltések száma: 1403326

Coldrex tablettaA Coldrex tabletta felnőttek és 12 éves, vagy annál idősebb serdülők számára a megfázás és az influenza tüneteinek, mint például láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrfolyás, orrdugulás, valamint az orrmelléküreg gyulladás (szinuszitisz) és a vele járó fájdalom rövid távú enyhítésére javallott.
    
A készítmény hatóanyagai: paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, aszkorbinsav (C-vitamin), koffein, terpin-hidrát 
 
Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
 
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékotatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.
  • Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
  • További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
  • Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont
  • Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei egy hét múlva sem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.
 
A betegtájékoztató tartalma:
1.    Milyen típusú gyógyszer a Coldrex tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2.    Tudnivalók a Coldrex tabletta szedése előtt
3.    Hogyan kell alkalmazni a Coldrex tablettát?
4.    Lehetséges mellékhatások
5.    Hogyan kell a Coldrex tablettát tárolni?
6.    A csomagolás tartalma és egyéb információk
  
1. Milyen típusú gyógyszer a Coldrex tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A Coldrex tabletta felnőttek és 12 éves, vagy annál idősebb serdülők számára a megfázás és az influenza tüneteinek, mint például láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrfolyás, orrdugulás, valamint az orrmelléküreg-gyulladás (szinuszitisz) és a vele járó fájdalom rövid távú enyhítésére javallott.
  
A Coldrex tabletta paracetamolt, fenilefrin-hidrokloridot, koffeint, terpin-hidrátot és aszkorbinsavat (C vitamint) tartalmaz:
  • a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,
  • a fenilefrin-hidroklorid egy szimpatomimetikum, mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és orrmelléküregeket, így könnyíti a légzést,
  • a koffein segít a megfázással járó levertség leküzdésében,
  • a terpin-hidrát köptető hatású,
  • a C-vitamin (aszkorbinsav) a megfázás és influenza során fellépő természetes C-vitamin-veszteség pótlásában segít, ezáltal hozzájárul a szervezet fokozott C-vitamin igényének fedezéséhez.   
 
A különböző panaszok enyhítésére Önnek nem kell több, különféle gyógyszert bevennie, azokat a Coldrex tabletta egyszerre enyhíti:
  • csökkenti a lázat,
  • csillapítja a fejfájást és az izomfájdalmakat,
  • megszünteti az orrdugulást és segít az orrmelléküregek szabaddá tételében,
  • enyhíti a torokfájást. 
 
2. Tudnivalók a Coldrex tabletta szedése előtt
A Coldrex tabletta paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.
 
Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy megfázás, influenza és orrdugulás kezelésére szolgáló egyéb készítményekkel együtt!
  
Ne szedje a Coldrex tablettát:
  • ha allergiás a paracetamolra, a fenilef-hidrokloridra, az aszkorbinsavra, a koffeinre, a terpin-hidrátra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) bármely összetevőjére,
  • ha triciklikus antidepresszánsokat, béta-blokkolókat vagy más vérnyomáscsökkentő szereket szed,
  • ha depressziója kezelésére jelenleg is úgynevezett monoamino-oxidáz-gátló (MAO gátló) gyógyszereket szed, vagy ezek szedését az elmúlt két héten belül hagyta abba,
  • szimpatomimetikumok (dekongesztánsok, étvágycsökkentők, amfetaminszerű pszichostimulánsok) szedése esetén,
  • ha pajzsmirigy-túlműködése van,
  • ha szívbetegségben szenved,
  • ha szív-érrendszeri betegsége van,
  • ha magas a vérnyomása,
  • ha cukorbeteg,
  • 12 évesnél fiatalabb gyermek kezelésére a Coldrex tabletta nem alkalmazható. 
 
Figyelmeztetések és óvintézkedések
 
Paracetamolt tartalmaz.
Túl sok paracetamol alkalmazása súlyosan károsíthatja a májat.
 
A Coldrex tabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha:
  • máj- vagy vesebetegsége van. Májbetegségben nagyobb a túladagolás veszélye,
  • sovány vagy alultáplált,
  • rendszeresen fogyaszt alkokoholt.
Előfordulhat, hogy egyáltalán nem szedheti ezt a készítményt, vagy csökkentenie kell az alkalmazott paracetamol mennyiségét.
 
A Coldrex tabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha:
  • Ön súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát. A metabolikus acidózis tünetei közé tartoznak: mély, gyors, nehézkes légzés; émelygés (hányinger), rosszullét (hányás); csökkent étvágy. Azonnal beszéljen kezelőorvosával, ha a fenti tünetek bármilyen kombinációban jelentkeznek Önnél!
  • glaukómája (a szem belnyomásának kóros fokozódása) van,
  • feokromocitómája (mellékvese daganat) van,
  • prosztata problémája, vagy vizeletürítési nehézsége van,
  • érbetegsége van (például Raynaud-kór: a kéz-, és lábujjakon hideg- vagy stresszhatásra jelentkező reakció).
   
Fontos, hogy a Coldrex tablettát NE szedje más paracetamol-tartalmú készítménnyekkel egyidejűleg, mivel a paracetamol javasolt adag feletti alkalmazása akár életet veszélyeztető vagy halálos kimenetelű májkárosodáshoz vezethet. Mindig ellenőrizze a hatóanyagot az egyidejűleg szedett gyógyszer dobozán vagy betegtájékoztatójában!
   
Forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert. 
  
Gyemekek és serdülők
A készítmény alkalmazása 12 éven aluli gyermekeknél ellenjavalt.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.
  
A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.
     
Egyéb gyógyszerek és a Coldrex tabletta
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről
   
A készítmény alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha az alábbi gyógyszereket szedi:
  • metoklopramidot vagy domperidont (ezek a szerek hányinger/hányás ellen használatosak) szed,
  • magas koleszterinszint kezelésére szolgáló kolesztiramint szed,
  • warfarin, vagy más véralvadásgátló gyógyszerek,
  • depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek, például triciklikus antidepresszánsok (pl. amitriptilin), vagy monoamino-oxidáz-gátlók (pl. moklobemid, szelegilin),
  • magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta blokkoló gyógyszerek,
  • szívbetegség kezelésére való digoxin, vagy hasonló készítmények,
  • étvágycsökkentő, vagy -fokozó gyógyszerek.
 
A Coldrex tabletta egyidejű alkalmazása bizonyos ételekkel vagy italokkal
Ez a készítmény koffeint tartalmaz. A készítmény szedése alatt kerülje a magas koffein-tartalmú italok (kávé, tea és egyes üdítőitalok) egyidejű fogyasztását. A túl magas koffeinbevitel alvási nehézséget, remegést és mellkasi diszkomfortérzést (szívdobogásérzés) okozhat.
 
Terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
 
Ez a készítmény orvosi felügyelet nélkül terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.
 
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A Coldrex tabletta szédülést okozhat. Amennyiben ilyen tünetet észlel, ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket.
  
A Coldrex tabletta Sunset Yellow festéket (E 110) tartalmaz
Ez a gyógyszer segédanyagként Sunset Yellow színezőfestéket (E 110) tartalmaz, amely allergiás reakciókat okozhat.
 
3. Hogyan kell alkalmazni a Coldrex tablettát?
Kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert!
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
 
Az ajánlott adagot nem szabad túllépni.
Mindig a legkisebb hatásos adagot alkalmazza a tünetek enyhítésére.
4 óránál gyakrabban ne alkalmazza a gyógyszert.
A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.
 
A készítmény ajánlott adagja
 
65 kg feletti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1-2 tabletta. 24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
 
43-65 kg közötti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
 
33-43 kg közötti serdülők:
6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.
 
12 év alatti gyermekek:
A készítmény alkalmazása - koffein-tartalma miatt - 12 éven aluli gyermekeknélellenjavallt (lásd "Ne szedje a Coldrex tablettát").
 
Alkalmazásának időtartalma ne haladja meg a 7 napot.
Ha a tünetek 3 nap alatt nem enyhülnek, hagyja abba a Coldrex tabletta alkalmazását, és keresse fel kezelőorvosát. Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.
 
Az alkalmazás módja
Szájon át történő alkalmazásra.
A tablettákat vízzel nyelje le.

Ha az előírtnál több Coldrex tablettát vett be

Ne vegyen be többet az előírt adagnál! Ha az előírtnál több Coldrex tablettát vett be, forduljon mihamarabb orvoshoz még akkor is, ha nem érzi rosszul magát. Ha valaki túl sok paracetamolt vesz be, fennáll a veszélye egy későbbi májkárosodás kialakulásának, ami májátültetéshez vagy halálhoz vezethet.
 
Ha elfelejtette bevenni a Coldrex tablettát
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.
4 óránként egy adagnál többet ne vegyen be.
 
Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

4. Lehetséges mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

 
A készítmény alkalmazása közben a következő gyakori mellékhatásokat (10-ből legfeljebb 1 beteget érinthet) tapasztalhatja:
  • fejfájás, szédülés, idegesség, álmatlanság,
  • vérnyomás-emelkedés,
  • hányinger, hányás.
 
Az alábbi ritka mellékhatások (1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelőorvosához:
  • tág pupillák, hirtelen látásromlás, amely a kórosan magas szemnyomás következménye lehet. Ez a reakció főként glaukómás (zöld hályog) betegeknél fordulhat elő,
  • szívverése szokatlanul gyors, szívdobogásérzés,
  • allergiás reakciók (pld. kiütés, csalánkiütés, allergiás bőrgyulladás),
  • fájdalmas vizeletürítés, vizelet-visszatartás, ez főként azoknál a férfiaknál jenetkezhet, akiknek prosztata-megnagyobbodásuk van. 
 
Az alábbi nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelőorvosához:
  • tisztázatlan eredetű véraláfutások vagy vérzések, melyek a vérlemezkék számának csökkenése (trombocitopénia) miatt jelentkezhetnek,
  • májműködési zavar,
  • súlyos bőrreakciók (Stevens-Johnson szindróma),
  • mellkasi szorító érzés, kapkodó légzés, kiütés és ájulásos rosszullét (anafilaxiás reakció - az egész szervezetre kiterjedő súlyos, azonnali túlérzékenységi reakció),
  • olyan allergiás reakció, mint például bőrkiütés vagy viszketés, amely néha légzési problémával jár, vagy az ajkak, a nyelv, a torok vagy az arc duzzanata,
  • légzési nehézség, amely acetilszalicilsav, vagy egyéb nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer szedésekor korábban már jelentkezett, és hasonló reakciót észlel a Coldrex tabletta alkalmazása közben.
 
Az alábbi mellékhatások előfordulásának gyakorisága nem ismert (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg):
  • idegesség, szédülés.
 
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
 
5. Hogyan kell a Coldrex tablettát tárolni?
Legfeljebb 25°C-on tárolandó.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne salkalmazza a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
   
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
  
Mit tartalmaz a Coldrex tabletta?
- A készítmény hatóanyagai:  a paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, koffein, terpin-hidrát és aszkorbinsav (C-vitamin). Minden tabletta 500 mg paracetamolt, 5 mg fenilefrin-hidrokloridot, 25 mg koffeint, 20 mg terpin-hidrátot és 30 mg aszkorbinsavat tartalmaz.
   
- Egyéb összetevők: kálium-szorbát, nátrium-lauril-szulfát, povidon, sztearinsav, talkum, hidegen duzzadó keményítő, kukoricakeményítő, Eurocol sunset yellow (E110).
 
Milyen a Coldrex tabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
Narancssárga/fehér színű, kétrétegű, ovális, domború felületű, metszett élű tabletta, egyik oldalán "Coldrex" jelzéssel van ellátva.
     
12 db, ill. 24 db tabletta fehér, átlátszatlan PVC/Alu buborékcsomagolásban és dobozban.
12 db, 16 db, ill. 24 db tabletta fehér, átlátszatlan PVC/Al buborékcsomagolásban és papír//PVC összepattintható tárcában.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.
     
A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
Omega Pharma Hungary Kft.
1138 Budapest
Madarász Viktor u. 47-49.
 
Gyártó:
GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd.,
Knockbrack, Dungarvan
Írország
  
vagy
    
S.C.EUROPHARM S.A.,
2 Panselelor St.,
Brasov, 500419
Románia
  
vagy 
  
SmithKline Beecham S.A.,
Ctra. de Ajalvir, Km. 2.500,
Alcalá de Henares
28806 Madrid
Spanyolország 
 
OGYI-T-1714/01    (12× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1714/02    (24× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1714/03    (12× - buborékcsomagolásban és tárcában)
OGYI-T-1714/04    (16× - buborékcsomagolásban és tárcában)
OGYI-T-1714/05    (24× - buborékcsomagolásban és tárcában)
   

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2016. január

    
Szövegforrás: Betegtájékoztató

 

 
Header Pic
left unten right unten